Naujienos
Konkurso metu - prašome balsuoti čia:
Dar nevėlu jas išsaugoti...
Šia proga turime įmonės esamiems ir būsimiems Klientams 3 staigmenas:

Naujienos

2014-08-27

Labai dažna problema kompiuterio užstrigimas... Tai gali įtakoti duomenų praradimą.

Kompiuterio užstrigimas.

 

  • Dažnas Windows‘u  užstrigimas - ženklas, jog diskas blogas
  • Jeigu „pakibo“ kompiuteris – pasitikrink ar kietasis diskas geras
  • Dažnas kompiuterio užstrigimas - blogi disko sektoriai

Dažna problema atsitinkanti dirbant su kompiuteriais yra jo lėtesnis veikimas ar net vaizdo užstrigimas. Užstrigimas – tai tokia kompiuterio būsena kai jis nereaguoja į jokias komandas ar užklausas. Visa tai artina prie galimo duomenų praradimo. Viena iš strigimo priežasčių kai galvutė pradeda silpti, ji nebenuskaito viso  paviršiaus ir greičiausiai jame atsiranda  sunkiai nuskaitomų sektorių ar visiškai blogų (visiškai nenuskaitomų). Taigi, tai atsitikus kompiuteryje esanti  operacinė sistema (nesvarbu ar tai Linux, Windows, Mac ar kitos...) neužsikrauna, nors ir kiek mėgintumėte. Šiuo atveju, greičiausiai pats kompiuteris, vartotojui, siūlo daryti Recavery partition (Recavery daromas taip : dedamas CD į patį kompiuterį, jam ėmus aktyvuotis pasirodo juodas langas, kuriame pasirodo užrašas  „Press any key to boot from  CD “, tada spaudžiamas bet kuris klavišas ir taip pradedamas skaityti CD. Po to  laukiama kol pati sistema pradeda leisti įdiegimo procesą. Vos atsiradus „WindowsXP Profesional/Home Setup“ langui spaudžiama raidė R ( tai „Recovery konsole“ trumpinimas), vėliau spaudžiamas klavišai   1ir Enter (parodote kurią Windows instaliaciją jai naudoti). Kai paprašo slaptažodžio-  jį suvedate ir paspaudžiate Enter. Taip yra  atkuriamas Recavery)  - gamyklinis duomenų atstatymas( pradinis sistemų atstatymas). Šiuos nustatymus pasirinkęs  žmogus praranda savo duomenis, nes gamykliniuose nustatymuose nebūna jo sukauptos informacijos, tai tarsi „naujas baltas popieriaus lapas“ ar „švariai, iš naujo, įdiegta (suinstaliuota) operacinė sistema Windows“.

Dažnai mums atneša tokį diską ir prašo išgelbėti duomenis... Mes matome, kad naują informaciją jie yra užrašę „ant viršaus“ tada jau nelieka senesnių duomenų (informacijos), pasikeičia sektoriuose buvusi informacija.

Jeigu kietajame diske būna laisvos vietos, dažniausia nauji duomenys užrašomi laisvuose sektoriuose, tačiau jeigu laisvos vietos nebūna, informacija užrašoma ant senosios, tokiu atveju  atstatyti failu nebeįmanoma. Patys žmonės padarydami Recavery, kuriems pasiūlo pati operacinė sistema arba žmonės, kurie truputį daugiau nusimano apie kompiuterius, bandydami patys pasitaisyti gali prarasti svarbius duomenis. Dažniausiai  jie  patys bando perinstaliuoti Windows sistemą. Kartais tai padeda atstatyti duomenis, bet  jeigu disko sektoriai blogi tai pagerėjimas būna laikinas (negalima pasakyti kiek praeis laiko, kol viskas vėl pradės strigti). Gal dar veiks valandą, dieną ar mėnesį ir vėl diskas taip pat pradės elgtis.

Taigi, vertėtų iš karto žiūrėti kas yra blogai su disku. Pirmiausia reikia daryti pilną disko kopiją, o ne pradėti daryti Recovery ir rašyti informacija "ant viršaus“ ar perrašinėti operacinę sistemą.

Blogi sektoriai:

Jeigu kietajame diske atsiranda blogi sektoriai,  operacinė sistema prašosi sistemos pataisymo –CHKdisk‘o . Kartais paleistas check disk‘as pataiso ( jeigu būna keli blogi sektoriai), tačiau dažnai sugadina ar ištrina ne tik blogus, bet ir gerus failus.). Jeigu CHKdisk pataiso diską, vėlgi, tai neaišku kuriam laikui. Šis veiksmas ( CHKdisk ) kartais atliekamas  po netvarkingo kompiuterio išjungimo, tai gali būt elektros dingimas ar kita...  Taigi, patartina visada tikrinti savo kompiuterį bei visus diskus, kad nebūtų įsisenėjusių „ligų“. Diskus galima lyginti šiuo atveju su žmonėmis - jei jie ligos pradžioje nesikreipia pas specialistus - tai ligai paūmėjus būna daug blogiau ir reikalauja daugiau papildomų pastangų pasveikti . Todėl ir mes siūlome nelaukti kol diskas visai nebepasileis, ir anksčiau bandyti atstatyti duomenis- taip bus sutaupyta laiko ir bus mažesni kaštai. O dar geresnė išeitis – daryti duomenų atsargines kopijas.

©2009 Mano duomenys. Visos teisės saugomos.