Naujienos
Dar nevėlu jas išsaugoti...
Šia proga turime įmonės esamiems ir būsimiems Klientams 3 staigmenas:
2009 m. buvo toks žurnalas  pavadinimu - ,,Man įdomu” Leidėjas ir įmonės UAB „Man įdomu“ direktorius Žilvinas Skačkauskas. Džiaugiamės, kad galėjome padėti...

HDD variklio gedimai


Darbui su variklio gedimais (diskas buvo numestas, užstrigęs variklio guolis, sulinkusi variklio ašis, sudegė variklis) yra naudojama skirtinga metodika, priklausanti nuo konkretaus  HDD modelio. Kai kuriais variklio gedimo atvejais duomenų atstatymo darbai yra labai paprasti, kitais atvejais – šiek tiek sudėtingesni. Išskiriami labai įvairūs variklio gedimai – skirtingiems gamintojams yra būdingi skirtingi gedimai (kartais išvis jų nepasitaiko). Pvz. Maxtor, Seagate, Toshiba ar Samsung gamintojų diskams variklio strigimas (dažniausiai tai variklio guolio gedimas) pasitaiko kur kas dažniau, nei Western Digital gamintojo diskams. Šių diskų variklio gedimas dažniausiai susijęs su pačio variklio apvijų sudeginimu. Šis gedimas yra būdingas ir Maxtor diskams. Gedimo požymis – garsai panašūs į muziką. Šiuo atveju duomenų atstatymas reikalauja „platters“, dar kitaip vadinamų „blynų“, pernešimo į kitą variklį.
Visiems WD 2,5" ir senesniems 3,5" diskams iki „Royal“ architektūros naudojama ta pati duomenų atkūrimo metodika. Ji yra nesudėtinga ir nepriklauso nuo „platters“ kiekio. Naujesnės architektūros kietųjų diskų (su 1 „platter“) „platter“ persodinimas nėra sudėtingas. Beveik tą patį galime pasakyti ir apie tokius gamintojus, kaip Maxtor, Seagate, Samsung, Hitachi. Pabrėžiame, jog visi 2,5" ir 3,5" diskai su 2 ir daugiau „platters“, kur nėra panaudoti „spacer“ bei visi diskai, kuriuose yra tik vienas „platter“, priskiriami prie vienodo sudėtingumo darbų. Šių darbų kaina yra 173,77 Eur .
Sudėtingiau yra su 3,5" diskais, kur yra panaudoti „spacer“, pvz. Seagate F3 arba Maxtor (Native – pilni modeliai) ir t.t. Čia naudojama sudėtingesnė „platters“ fiksavimo technologija (nes patys „spaceriai“ daro tam tikras kliūtis fiksuojant „platters“ tarpusavio padėtį). Dėl to darbų kaina yra šiek tiek aukštesnė, pvz. dviejų „platters“ su „spaceriais“ pernešimas į kitą variklį kainuos Jums 173,77 Eur , o didesnio „platters“ skaičiaus diskams kaina didėja 57,92 Eur už kiekvieną vnt. virš 2 „platters“.
Pvz. Seagate F3 ST31000340AS turi 4 „platters“, reiškia kaina bus skaičiuojama taip: 173,77+(57,92*2)=289,61 Eur .

Taip atrodo WD be „spacerių“                                 Taip atrodo Seagate su „spaceriais“


©2009 Mano duomenys. Visos teisės saugomos.