Naujienos
Kurio metu buvo išrinkti geriausi 2023 metais registruoti prekių ženklai – „Lietuvai“, „Europai“ ir „Pasauliui“.
Dar nevėlu jas išsaugoti...
Šia proga turime įmonės esamiems ir būsimiems Klientams 3 staigmenas:

Naujienos

2022-09-23

Mūsų šiokiadieniai. Prisiminus 2009-uosius...

2009 m. buvo toks žurnalas  pavadinimu - ,,Man įdomu” Leidėjas ir įmonės UAB „Man įdomu“ direktorius Žilvinas Skačkauskas.
Džiaugiamės, kad galėjome padėti...


Mirė ,,hardas“? Misija įmanoma! (beviltiškų situacijų su kompais nebebus?)

Gal pradėti reikia taip: už šį žurnalo numerį skaitytojas (skaitytoja), o taip pat žurnalo leidėjai turi būti dėkingi...Ne, ne šauniosios spaustuvės ,,n” kolektyvui (nors irgi, irgi...), o... Atspėkit, kam. Iš trijų kartų... Ogi...Ne, pradėsiu kitaip, nes ir jums taip gali nutikti.Turite, sakykim, kompiuterį, veikia jis puikiai, vakare juo dar pasiunčiate kelis el. laiškus, o rytą įjungiate – tamsus ekranas su blykčiojančiu anglišku užrašu viršuje, skelbiančiu, kad nesurandama operacinė sistema. Beje, užrašas gali skelbti ir kitką – kad, pvz., kažkas yra bloga.

Persinešate kompą į kitą kambarį, pakaišiojate  kištuką  į  kitas  rozetes – rezultatas tas pats. Kompiuterių  remontinėse ir krautuvėlėse užjaučiamai kraipys galvas - ,,nusprogo” ,,hardas”. Siūlys pirkti kitą, naują, kuris kainuoja lyg ir nedaug – apie porą šimtų litų. ,,Hardais”, kaip tikriausia žinote, kompiuterininkai vadina kietąjį kompiuterio diską. O šis, savo ruožtu, yra kompiuterio atmintis – jame saugoma visa į kompiuterį įkišta informacija – tekstai, nuotraukos, maketai ir t.t.

,,Pala, pala”, susizgribsite jūs, porą šimtų aš turiu, bet kaipgi su mano duomenimis, kuriuos kaupiau kelerius metus? Iš kur vėl gauti tas nuotraukas, tekstus? Ojo-joi, darbelis...”  Remontinėse ir krautuvėlėse skėsčios rankomis - ,,O kodėl nesidarėte kopijų?”  ,,Kodėl...Kodėl...” Pamiršom, visko nenumatysi, galva ir taip užkišta visokiausiomis problemomis...

Mūsų, žurnalo ,,Man įdomu” atveju, beveik visiškai paruoštą 2009 metų paskutiniojo, ketvirtojo numerio maketą išgelbėjo Vilniuje esanti duomenų atkūrimo firma – UAB ,,Mano duomenys”.

*   *    *

...Pakilęs į trečiąjį prašmatnaus daugiašakio prekybcentrio Ulonų gatvėje aukštą, kalbuosi su firmos direktoriumi Mariumi Kvedaru. Ž.S. Nuo ko gali ,,nugaišti” kompo kietasis diskas? Savajame interneto puslapyje esame surašę tas penkias duomenų praradimo kategorija:

---  1.Dėl žmogaus klaidos įvykęs duomenų praradimas, kai duomenys buvo ištrinti, pakeisti xsąmoningai ar dėl IT žinių trūkumo.
---  2.Techniniai gedimai: duomenys prarasti sugedus kompiuteriui, pažeidus laikmeną, įvykus serverio gedimui,nutrūkus elektros energijos tirkimui ir pan.
---  3. Virusų ir programos klaidos sukeltos duomenų netektys.
---  4.  Force majeur (nenugalimos jėgos) atvejai (duomenų netekta gamtos ir kitų stichinių nelaimių metu: gaisras, potvynis, žemės drebėjimas, žaibas ir t.t.)
---  5.  Vagystė

Keturiais pirmaisiais atvejais galime padėti, tačiau vagystės atveju geriau kreipkitės į policiją...

Įmonės   pavadinimas   (,,Mano duomenys”) kilo nuo to, kad tokiais atvejais klientai dažniausiaii klausia: ,,Ar galėsite atkurti mano duomenis?” (Šia proga prisiminsime kodėl mes savo   žurnalą   pavadinome   ,,Man įdomu” todėl, kad taip turėtų atsakymo mūsų pirkėjas  (a) į draugo klausimą.  ,,Kodėl, po galais, pirkai?)

*    *    *

Kažkur Vilniaus užmiestyje yra firmos laboratorija, Ulonų gatvėje tik ,,Priėmimo punktas”. Kodėl vartoju žodį ,,kažkur”?Todėl: atkuriami duomenys dažniausiai yra slapti, juos reikia saugoti nuo klientų konkurentų.

Laboratorijoje superšiuolaikinė aparatūra. Tokia: jos dėka kietąjį diską galima atidaryti steriliomis sąlygomis. Kodėl būtinos sterilios sąlygos? Todėl, kad nukritusi dulkė trukdys kaip molio gabalas patefono adatėlei. Tokių firmų vadovai, pastebėjau, stengiasi duomenų atkūrimo technologiją dengti paslapties skraiste.

Šalyje tik keletas duomenis atkuriančių firmų, vieni apie kitus žino. Vienos firmos nori reklamos, kitos moja į ją ranka: kam reiks, tas suras… Tikrai: neįkainuojamiems duomenims atkuti negaila lėšų… Beviltiškų KD beveik nėra, tik kartais tas atkūrimas per daug kainuoja pinigų (reikalingoms detalems ar elementams isigyti) ir darbo laiko atžvilgiu.

Taigi, tokia ,,numirusio” KD duomenų atkūrimo esmė. O jei dar kas neaišku, surinkite www.manoduomenys.lt Ž.S.

Prekybos centre Ulonų gatvėje...

UAB ,,Mano duomenys” ofise...

...direktorius Marius Kvedaras

©2009 Mano duomenys. Visos teisės saugomos.