Naujienos
Kurio metu buvo išrinkti geriausi 2023 metais registruoti prekių ženklai – „Lietuvai“, „Europai“ ir „Pasauliui“.
Dar nevėlu jas išsaugoti...
Šia proga turime įmonės esamiems ir būsimiems Klientams 3 staigmenas:

Naujienos

2013-12-19

Padėkit! ištryniau duomenis!

Ištrinti duomenys

Padėkit!  ištryniau duomenis!

Vėlgi didelė problema iškilusi žmonėms yra netyčinis duomenų ištrynimas. Šiandieniniais laikais jau įmanoma atstatyti ištrintus duomenis. Dauguma žmonių nori patys atsistatyti duomenis, jie bando diegti programas, CD pagalba, bet vėlgi reiktų gerai pagalvoti ar verta patiems tai daryti, nes galite bebandydami (bandymo metu) dar viską labiau sukomplikuoti, o jau tada duomenų atkūrimas yra sudėtingas ir brangus.

Taip nutikus, kai ištrynėte Jums reikiamą informacija patartina laikytis tokių reikalavimų:

1) Baigti visas veiklas, kurias naudojate susijusias su prarastais duomenimis;

2) Būtinai patikrinkite ar duomenis neperkėlėte į šiukšlių dėžę ar kita vietą; (jeigu kartais Jūsų informacija nukeliavo į šiukšlių dėžę tai reikia ją atidarius ant „ikonelės“ spragtelėti du kartus ir pasirinkti –restore;

3) Jeigu tikrai nėra niekur dingusių duomenų, o Jums jų labai reikia, teks naudoti įvairias duomenų atkūrimo programas. Tačiau nereikia skubėti, diegti pirmos pasitaikiusios programos.

4) Nepatartina įsirašyti programos  tame pačiame diske kur buvo laikomi prarasti duomenys, nes ji gali sunaikinti  jūsų svarbiuosius duomenis.

5) Jeigu jau įsidiegėte atkūrimo programą, tada reikėtų atsirinkti, kokie būtent Jums failai reikalingi, bei į kurią vietą bus talpinami duomenys.

6) Jeigu Jums nepavyko su kuria nors programa pačiam atkurti duomenis, galite bandyti su kokia kita, bet vėlgi didinate galimybę, jog nebus įmanoma atkurti prarastų duomenų. Taigi, jei niekaip nesigauna, patartina nešti pas specialistus.

Didelė klaida kai žmonės patys susigražinę, programų pagalba, savo prarastus duomenis juos vėl kelia į tą patį diską, kuris buvo suskirstytas į logines particijas, todel didelė tikimybė, kad tie duomenys vel bus užrašomi ant viršaus. Nematomi bei negrįžtami lieka ankstesni, turėti duomenys.

Dabar truputį apie tai, kai atsiranda tiek kietajame diske, tiek išoriniame diske, arba kitoje laikmenoje, neįprasti mūsų ausiai garsai. Visa tai byloja, kad kažkas jau yra ne taip. Jeigu dar diskas veikia ir anksčiau nebuvo padaryta disko kopija, tai būtinai pasidarykite, nenorint prarasti duomenų. Neįprasti – keisti garsai gali atsirasti nuo daugelio priežasčių, pavyzdžiui: nuo mažiausio sutrenkimo; veikiančiam diskui  sukeltais  mažais smūgiais; gali ir nuo ilgo naudojimo (paseno- senėjimo) ar nuo kitų priežasčių.

Norint palengvinti duomenų atkūrimo proceso darbus bei sąmatas (Jeigu jau taip nutinka, kad veikiantis diskas staiga užstringa, pradeda leisti neįprastus garsus ir galiausiai išsijungia)  patartina nieko jam nedaryti – neatlikinėti jokiu veiksmų (komandų). Arba prieš ką darant verta pasikonsultuoti su tos srities specialistais. Savo bandymais, vėlgi,  Jūs galite pabloginti duomenų atkūrimo darbus.

 

©2009 Mano duomenys. Visos teisės saugomos.